Serotonin je tipičen houellebecqovski roman. Njegov protagonist je odtujeni moški srednjih let, ki ga zaznamujejo izpraznjeni odnosi z ženskami, njegova intimna eksistencialna zgodba pa je hkrati odskočna deska za pronicljivo družbeno analizo, ki deluje malone preroško.
Zdi se, da je Houellebecq napovedal gibanje rumenih jopičev, saj roman mimogrede izriše tudi boj za preživetje, ki ga v času globalizacije izgublja francoski kmet.
V ospredju romana je sicer osebna zgodba, pripoved Florenta-Clauda Labrousta, strokovnjaka za agrikulturo, ki se po ogledu prispevka o ljudeh, ki so nekega dne preprosto izginili, odloči, da bo isto storil tudi sam. Toda vsak beg je v resnici beg pred sabo in sebi pač ni mogoče ubežati.
Michel Houellebecq (1958) je svetovno znan francoski pisatelj. V slovenščini imamo njegove romane Osnovni delci (2000), Platforma (2002), Razširitev področja boja (2004), Možnost otoka (2007), Zemljevid in ozemlje.
»Houellebecqje ustvaril razgledanega, inteligentnega junaka, citate iz literarnega sveta iz rokava stresa enako suvereno kot vrstice iz zakonodaje na področju gensko spremenjene hrane. Precej lucidne uvide v svoje psihološko stanje raje dosega z racionalno distanciranostjo kot pa s kakšnim čustvenim prelomom, a kaj, ko je njegova največja nesreča, da zmore do sebe prav tako malo empatije kot do svoje okolice.« – Maja Šučur, Dnevnik
Leto izida: 2020
Število strani: 304
ISBN/EAN: 9789612824600
Mere izdelka: 149 x 208 x 25 mm
Vezava: Trda
Datum izida:
Založba: Cankarjeva založba
Prevajalec: Iztok Ilc
Zbirka: CZ: prevodno leposlovje