Ta knjiga je duhovita in pronicljiva hvalnica in zagovor tiskane knjige – in to s strani res pristojnih.
Še posebej je dragocena v času, ko se zdi, kot da bodo to nosilko našega spomina spodrinili elektronski mediji in poglobljeno branje nadomestili z naglim načinom vizualne recepcije, kakršnega pogojuje množična proizvodnja vsebin za zaslone pametnih telefonov, notesnikov, tablic in e-bralnikov ter njihova razdrobljena, hipna uporaba, zapisana hitri pozabi. Ta knjiga je poklon kulturi duha in najučinkovitejši protistrup zoper vsakršno odčaranost.
O avtorjih
Umberto Eco (1932–2016) je bil italijanski filozof, semiolog, literarni teoretik, pisatelj in univerzitetni profesor. Med pomembnejša teoretska dela sodijo Odprto delo, Razprava o splošni semiotiki, Meje interpretacije, Semiotika in filozofija govorice, med romanopisna pa Ime rože, Foucaultovo nihalo, Otok prejšnjega dne, Baudolino, Skrivnostni plamen kraljice Loane, Praško pokopališče.
Jean-Claude Carriere (1931–2021) je bil francoski pisatelj, scenarist in dramatik. Proslavil se je s pisanjem scenarijev za filme Luisa Buñuela Dnevnik sobarice, Lepotica dneva, Diskretni šarm buržoazije, Mlečna cesta, Fantom svobode, Ta mračni predmet poželenja, pa za filme Slačenje, Pločevinasti boben, Danton in Neznosna lahkost bivanja. Več let je sodeloval z režiserjem Petrom Brookom – med drugim pri postavitvi osem ur trajajoče gledališke predstave Mahabharata ter njene peturne filmske verzije – in napisal več kot trideset knjig kratkih pripovedi, romanov in esejev.
Leto izida: 2021
Število strani: 208
ISBN/EAN: 9789612824754
Mere izdelka: 15,7 x 23 x 1,4 cm
Vezava: Broširana
Datum izida:
Založba: Mladinska knjiga Založba
Prevajalec: Jaroslav Skrušny
Zbirka: Bralna znamenja