V monografiji avtor sklene svoje dolgoletno raziskovanje cenzure na Slovenskem. V delu, ki ga bogati obilica fotografskega gradiva, se sprehodi od Linharta do Cankarja in se osredotoča na to, kako je cenzura vplivala na življenje in delo slovenskih pisateljev, novinarjev, založnikov in gledališčnikov.
Dostopno napisano besedilo, ki se bere enkrat precej napeto, drugič pa kot serija grotesknih prigod, poskuša odgovoriti na vprašanje, zakaj se je pri razmisleku o še danes prisotni cenzuri smiselno ozreti tudi v preteklost.
O avtorju
Dr. Marijan Dović je literarni zgodovinar, ki v svojih osrednjih raziskavah obravnava literaturo in cenzuro, pesništvo razsvetljenstva in romantike, evropski kulturni nacionalizem, nacionalne pesnike in kulturne svetnike, avantgardna gibanja prve polovice 20. stoletja, literarni kanon, sistemsko teorijo in teorijo avtorstva.
Leto izida:
2026
Število strani:
536
ISBN/EAN:
9789612827458
Mere izdelka:
19,1 x 26,6 x 4,3 cm
Vezava:
Trda
Datum izida:
24. 06. 2026
Založba:
Cankarjeva založba
Urednik:
Sašo Puljarević
Zbirka:


























