Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

EMŠO naslovnica 1100 px

EMŠO

Lidija Dimkovska

Roman EMŠO, ki prepleta resničnost in njeno distopično projekcijo, govori o skrhanih družinskih odnosih, (samo)odtujitvi, molku, ki ni rešitev za težave, ter o izgubi bližnjih in domovanja. 

EMŠO je pripoved o odtujenosti, ki jo je sprožila nenadna in ne docela pojasnjena izguba domačih, doma in domovine. Doživi jo grški Ciprčan Nikos Avraam, ki je zaradi turškega vdora na Ciper poleti 1974 prisiljen zapustiti svoj dom v Varoši, obenem pa ga zaznamuje misteriozni družinski spor, o katerem nikoli ne spregovori. V spor naj bi bila vpletena njegova žena Milka, s katero sta se spoznala v hotelu, kamor je prišla iz Jugoslavije kot sezonska delavka, z njim zanosila in ga prepričala, naj v kaosu vojnega udara ne išče svojih domačih, temveč naj raje z njo odide v Makedonijo. Makedonija tako postane njegova nova domovina, v kateri dobi novo družino in v kateri se apatično prepusti enolični vsakdanjosti. Protagonistka romana je njegova hčerka Katerina Avram, ki se posveti raziskovanju njegove zamolčane preteklosti.

O avtorici

Lidija Dimkovska (1971) je v makedonščini in slovenščini objavila sedem pesniških zbirk, tri romane, dnevnik in zbirko kratkih zgodb ter uredila štiri antologije. Njena dela so prevedena v številne tuje jezike in prejela je vrsto nagrad, za roman EMŠO leta 2024 nagrado za roman leta v Makedoniji.

Leto izida: 2024

Število strani: 292

ISBN/EAN: 9789612826260

Mere izdelka: 15,8 x 24,8 x 2,7 cm

Vezava: Trda

Datum izida:

Založba: Cankarjeva založba

Urednik: Andrej Blatnik

Prevajalec: Aleš Mustar

Zbirka: Moderni klasiki

Knjige istega avtorja

anja mugerli-kresnik 2024-pričakovanja

Kresnik za Anjo Mugerli

Preberite pogovor o njenem romanu Pričakovanja

Lahko bi umrl na tem kavču z mano je modra ptica

Lepo je odraščati z dobro knjigo 

Vstopite v veličastni svet knjižnih ilustracij

Kozma Ahačič

Kozma Ahačič: Zapuščina protestantov kot gonilo razvoja duhovnosti

KajaBucik
BEREMO

Intervju s Kajo Bucik Vavpetič, avtorico romana Srebrne vezi

Menu