Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Zgodovina slovenskega literarnega prevoda naslovnica 1100 px

Zgodovina slovenskega literarnega prevoda II

Pregled zgodovinskega razvoja

Več avtorjev

Knjiga Zgodovina slovenskega literarnega prevoda II osvetljuje vlogo slovenskih literarnih prevajalcev in prevoda v razvoju slovenske literature, v razvoju in standardizaciji slovenskega jezika in v narodotvornih procesih, ki so vodili k izoblikovanju »zamišljene skupnosti« Slovencev.

Knjiga prispeva k vidnosti literarnih prevajalcev, zarisuje prevodne in kulturne povezave med slovensko kulturo in tujimi kulturami, poudarja vpliv prevoda na razvoj slovenske literature, jezika in kulture ter razkriva pomembno vlogo prevoda v slovenskem narodotvornem procesu. 

Poleg strogo umetniških del so obravnavani tudi prevodi pomembnejših religioznih besedil zahodne in vzhodne duhovnosti in tudi nekaterih osrednjih teoretičnih, filozofskih besedil. Pregled prevajalske dejavnosti ni zamejen s smerjo prevajanja: avtorji obravnavajo tako prevode v slovenski jezik kot tudi prevode slovenskih besedil v tuje jezike. In končno, posvečena je tudi literarnemu prevajanju v zamejstvu in v izseljenskih skupnostih, torej v vseh okoljih, kjer je bila v prevodnem procesu udeležena slovenščina. 

Knjiga je delo več avtorjev in je rezultat obsežne raziskave, ki jo je vodila Nike K. Pokorn, redna profesorica na Oddelku za prevajalstvo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Leto izida: 2024

Število strani: 776

ISBN/EAN: 9789612826130

Mere izdelka: 17,3 x 24,3 x 5 cm

Vezava: Trda

Datum izida:

Založba: Cankarjeva založba

Zbirka: Cankarjeva založba - sozaložništvo Filozofska fakulteta

Knjige istega avtorja

Priporočamo vam tudi

Festival izvirne slovenske slikanice

Obiščite prvi Festival izvirne slovenske slikanice, ki poteka po vsej Sloveniji.

Dan Podjed: Manjkajo nam pristni človeški stiki

KajaBucik

Kaja Bucik Vavpetič: Pisanje je moja dnevna služba

Darilne kartice Mladinske knjige

Najlepše stvari so tiste, ki jih izberemo sami!

Menu