Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Nevidna moč knjig

Nevidna moč knjig

Branje in učenje v digitalni dobi

Alenka Kepic Mohar

Čas digitalne revolucije je preoblikoval branje in povzročil spremembe v načinih branja in učenja. Neomejen dostop do digitalnih pripomočkov je spremenil materialno kulturo, hkrati pa zaznamuje tudi kognitivne procese, ki so temelji avtonomnega razmišljujočega uma. Vse to v nov položaj postavlja delovanje založništva, obstoj knjige in proces izobraževanja.

Pot do sinhronega soobstajanja digitalnega in tiskanega vodi prek razumevanja, kaj se dogaja v možganih, ko beremo, in kako to vpliva na kognitivni razvoj posameznika. V tem je ne le nevidna moč knjig, to so tudi temelji izobraževanja, zato se ni mogoče izogniti nadaljnjim vprašanjem, kako se ob tem spreminja izobraževanje in kaj digitalizacija prinaša v šolski prostor. Predvsem pa zastavlja vprašanje, ali bo šolski prostor zmogel uvajati mlade v kulturo knjige na način, ki razume delovanje digitalnega sveta, a se hkrati zaveda prednosti, ki jih za kognitivni razvoj prinašata branje in učenje iz tiskanih knjig. Razmislek o tem je tudi pobuda za širši družbeni preobrat, pri čemer se avtorica vrača h knjigi kot zatočišču misli, domišljije in znanosti.

Alenka Kepic Mohar že skoraj dve desetletji spremlja in sooblikuje slovenski založniški prostor, v zadnjih letih je svoje izkušnje nadgradila z raziskovanjem pomena branja in vloge knjige v procesu učenja in poučevanja. Sodelovala je v večletnem mednarodnem projektu E-read o evoluciji branja v času digitalizacije, doktorirala na temo vpliva digitalizacije na uredniško delo ter objavila strokovne prispevke na to temo.

Leto izida: 2021

Število strani: 136

ISBN/EAN: 9789612824990

Mere izdelka: 15,5 x 23 cm

Vezava: Broširana

Datum izida:

Založba: Cankarjeva založba

Zbirka: Bralna znamenja

Knjige istega avtorja

Festival izvirne slovenske slikanice

Obiščite prvi Festival izvirne slovenske slikanice, ki poteka po vsej Sloveniji.

Dan Podjed: Manjkajo nam pristni človeški stiki

KajaBucik

Kaja Bucik Vavpetič: Pisanje je moja dnevna služba

Darilne kartice Mladinske knjige

Najlepše stvari so tiste, ki jih izberemo sami!

Menu