Z vsega sveta
Osupljivo potovanje po slikovitih družbah vse zemeljske oble
Knjiga zajema predmetno kulturo človeštva z vseh celin od pradavnine do danes.
Ob lepih in natančno posnetih fotografijah, polnih nenavadnih detajlov, boste lahko primerjali raznolike predmete ter prebirali zanimive zgodbe o njihovem nastanku, o tem, kako so jih naredili, za kaj so jih uporabljali in kje so bili shranjeni, oziroma kako so jih našli.
Pečatnik s samorogom (20 000 pr. n. št. —700. n. št.)
Med redkimi ohranjenimi predmeti zgodnje indske družbe pr. n. št. je pečatnik z upodobitvijo enoroge živali, razširjene tudi v drugih kulturah na drugih celinah.
Venci, obeski in ogrlice (20 000 pr. n. št.—700. n. št.).
Zapletene pričeske so večkrat ovili z zlatim ali srebrnim trakom. Dvojna spirala na zlatem obesku je bila pogost element mezopotamskega okraševanja.
Egipčanska lesena ladja (20 000 pr. n. št.—700. n. št.)
Lesene modele čolnov za plovbo po Nilu, kot je ta na sliki, so polagali v grobove, da so pokojnike prepeljali v posmrtno življenje.
Ogledalo v tehniki cloisonné (600—1450)
Pisani emajl na porcelanu kombiniran s tehniko cloisonné so izpopolnili v obdobju dinastije Ming. To ogledalo je okrašeno z emajlom v tej tehniki.
Ašantska trofeja (1750—1900)
Glava iz čistega zlata, težka 1,5 kg, predstavlja ubitega sovražnega poglavarja. Pritrjena je bila na državniški meč kralja iz tega Zahodnoafriškega kraljestva.
Astronomska ura (1750—1900)
Izdelali so jo na Kitajskem z angleškim dizajnom proti koncu 18. stoletja. Obstajali naj bi le dve, druga se nahaja v pekinškem Prepovedanem mestu.